Global Village
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Global Village

The television screen is the retina of the mind's eye. Therefore, whatever appears on the television screen emerges as raw experience for those who watch it. Therefore, television is reality, and reality is less than television.
 
IndeksIndeks  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Szukaj
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Myśli znalezione na innym forum - materiał do dyskusji
Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptySob Wrz 15, 2012 12:18 pm by worker

» Test: wstawianie linków do YouTube
Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptyNie Maj 27, 2012 3:44 am by Admin

» Analiza sygnału - wyjaśnienie
Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptySob Maj 26, 2012 4:07 pm by Admin

» Archiwum tekstów:
Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptyNie Kwi 22, 2012 7:27 pm by Admin

» Anonimowi i co dalej?
Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptyNie Mar 18, 2012 4:05 pm by Admin

» Dysydenci?
Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptyPią Lis 04, 2011 9:42 pm by stary.piernik

» blog @Kataryny_c.d.
Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptyWto Kwi 12, 2011 5:30 pm by Admin

» Rozpracowanie grupy przestępczej "Sernika"
Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptyWto Kwi 05, 2011 6:24 pm by duch

» Coś o Górnym Śląsku z ...pewną nieśmiałością
Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptyPon Kwi 04, 2011 12:15 am by worker

Navigation
 Portal
 Indeks
 Użytkownicy
 Profil
 FAQ
 Szukaj
Forum
Affiliates
free forum


 

 Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte"

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
waw




Liczba postów : 24
Join date : 02/12/2010

Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" Empty
PisanieTemat: Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte"   Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptyCzw Gru 02, 2010 11:54 am

Witaj Toto Smile
Mam nadzieję ze tutaj filtr antyspamowy nie ma wstępu:)
Oglądałem wczoraj "Wszystkie ręce umyte". Nie nastawiałem się z góry wrogo do tego filmu - byłem poprostu ciekaw. Mimo tego bagna jakie od trzech lat dzieje się w moim kraju wciąć staram isę bronić przed fanatyzmem. Poza tym pewnie Latkowski ma u mnie jeszczed ług zaufania po świetnej "Klatce" i bardzo ciekawym programie jaki kiedyś prowadził.
Mimo wszystko jednak ten film o śmierci Barbary Blidy był moim zdaniem żenujący. Latkowski i Pytlakowski próbowali na siłę udowodnić tezę że Pani Blida nie zastrzeliła się sama tylko strzał padł podczas szamotaniny. No dobra - głowy pod topór nie położę że tak być nie mogło ale czy "obiektywni" panowie dziennikarze śledczy zastanawiali się dlaczego Pani Blida podczas wizyty agentów ABW w ogóle wyciągała broń? Jeśłi chciała pokazać że ma pistolet to kompletnie nie kapuję skąd ta szamotanina. Jeśli zaś nie chciała się nim tylko pochwalić to po co go wyciągnęła? Może chciał kogoś postraszyć albo do kogoś strzelić? A do kogo? No przeciez nie do siebie bo Siostra Pani Blidy i Jej Małżonek jednoznacznie stwierdzili że Pani Barbara kochała życie i niemożliwe żeby próbowała je sobie odebrać. Sama scena rekonstrukcji hipotetycznej szamotaniny w łazience to też niedoścignione wzorce "Dramatu w trzch aktach" albo "Uprowadzenia Agaty": spokojna, łagodna twarz Pani Blidy trzymającej pistolet i wykrzywiona nienawiścią twarz agentki ABW próbującej jej agresywnie ten pistolet wyszarpać. Żenada. Latkowski i Pytlakowski węszą niesłychany spisek w tym że na pistolecie był włos i nitka z ubrania agentki(ta). Nie podejrzewam żeby panowie dziennikarze sledczy brali pod uwagę że owe ślady mogły się tam pojawić podczas np próby reanimacji. Tajemnicze według Latkowskiego umycie rąk. Zgoda - procedury pewnie zostały tu skandalicznie naruszone. Mimo wszystko jednak każdemu kto kiedykolwiek kogokolwiek reanimował nie trzeba tłumaczyć że człowiek po takiej czynności chce zmyć z siebie krew czy ślinę. Na koniec dostaliśmy na deser dwójkę obrońców obiektywnej cnoty: miłą , sympatyczną Alekxis i jakże sympatyvcznego pana Rysia Kalisza który od trzech lat oskarża Ziobrę i Kaczyńskiego o sproowkowanie i próby zatuszowania morderstwa politycznego . Sympatyczny pan Rysio nie przedstwaił jeszcze co prawda żadnego dowodu ale oskarża twardo, a taki przecież sympatyczny jest.
Nie wiem co się stało z Sylwestrem Latkowskim. To pozostanie dla mnie zagadką. Nie potrafię jednak zrozumieć dlaczego sejm RP odmawia zdecydowanie powołania komisji dla zbadania śmierci Prezydenta RP i wielu najwyższych urzędników Państwa a jednocześnie od trzech lat z zacisniętymi zębami walczy o udowodnienie na siłę że jeden czy drugi polityk mógł mieć jakikolwiek związek ze sprawą w której być moze zawiniła procedura bo ktoś wszedł albo nie wszedł do ubikacji lub zdarzył się tragiczny wypadek podczas szarpaniny.
Powrót do góry Go down
duch




Liczba postów : 3
Join date : 02/12/2010

Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" Empty
PisanieTemat: Re: Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte"   Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptyCzw Gru 02, 2010 5:32 pm

Sam sobie odpowiedziałeś, najpierw musiałeś go polubić, przecież gdyby od początku pluł jadem, nie było by problemu.
Powrót do góry Go down
waw




Liczba postów : 24
Join date : 02/12/2010

Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" Empty
PisanieTemat: Re: Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte"   Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptyCzw Gru 02, 2010 7:04 pm

@Duch
Hmm, w zasadzie nie mam szans udowodnić Ci mogło być inaczej - tzn że Latkowski nie grał odpoczątku na jakiś efekt końcowy. Mimo wszystko jednak te kilka lat temu ja go dość mocno szanowalem. Wydaje mi isę że on faktycznie miał czyste intencje. co więcej - uważam że nadal ma czyste intencje. To bło młode pokolenie dziennikarzy. Wtedy - w tych samych latach pojawiło isę sporo dzisiejszych ikon: Warzecha, Janke, Człuchnowski, Sumliński, Gargas, Wielowieyska, Gmyz, Kittel. Młodzi dziennikarze ze wszystkich biegunów ideologicznych. Jasne - oni w różnych latach zaczynali ale ja jakoś tak odbieram ten czas że wtedy zaraz po roku 2000 jakloś debata publiczna otowrzyła się na młodych. Mechanizmy dlaczego akurat wtedy tak się stało to osobny temat. Latkowski i Pytlakowski to tamdem nie od dziś. Myślę że mimo wszystko to przyzwoici faceci. Myśle że Latkowski z Pytlakowskim mają z ABW prywatne "rachunki". Po ujawnieniu afery gruntowej Kaczmarek zaprosił ich na wywiad. Mimo że sam Kaczmarek miął już nagrane aresztowanie za ujawnienie tajemnicy państwowej to panowie dziennikarze do niego poszli. Nagrali ten wywiad i bodaj nawet w czasie trwania tego wywiadu wparowało ABW i ich zgarnęli razem z Kaczmarkiem Smile. Sytuacja jak z kryminału ale ciężko się teraz domagać od Latkowskiego żeby był bezstronny.
Powrót do góry Go down
maurycy




Liczba postów : 14
Join date : 02/12/2010

Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" Empty
PisanieTemat: Re: Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte"   Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" EmptyCzw Gru 02, 2010 7:36 pm

waw napisał:

Sytuacja jak z kryminału ale ciężko się teraz domagać od Latkowskiego żeby był bezstronny.

Zupełnie nie rozumiem tej tezy. Że niby Latkowski nie lubi ABW z czasów PiS, bo go raz zatrzymali razem z panem K. ?
Sądzę, że jezeli rzeczywiście ma tak emocjonalny stosunek do ABW z powodów osobistych, to nie powinien brać się do tematu jako dziennikarz.

W TokFm dziś można było usłyszeć (Pytlakowski lub Latkowski), że pomysł zajęcia się sprawa Blidy zaczczepił im W.Kaczmarek; także podobno sporo opowiedział.

Myślę, że tu tkwi wyjaśnienie dlaczego mamy taki film. To natomiast każe mi bardzo żle myśleć o profesjonaliźmie Latkowskiego i jego intencjach.

Co do intencji, zastanawia mnie wątek wykorzystania w filmie nagrania rozmowy/ wspomnień Święczkowskiego bez jego zgody. Czyżby Latkowskiego omamiła kasa , czyżby nie był samodzielny robiąc film?

Pozdrawiam w nowym miejscu.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" Empty
PisanieTemat: Re: Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte"   Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte" Empty

Powrót do góry Go down
 
Film Latkowskiego i Pytlakowskiego "Wszystkie ręce umyte"
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Global Village :: Polityka :: Archiwum-
Skocz do: