Global Village
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Global Village

The television screen is the retina of the mind's eye. Therefore, whatever appears on the television screen emerges as raw experience for those who watch it. Therefore, television is reality, and reality is less than television.
 
IndeksIndeks  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Szukaj
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Myśli znalezione na innym forum - materiał do dyskusji
blog @Kataryny_c.d. EmptySob Wrz 15, 2012 12:18 pm by worker

» Test: wstawianie linków do YouTube
blog @Kataryny_c.d. EmptyNie Maj 27, 2012 3:44 am by Admin

» Analiza sygnału - wyjaśnienie
blog @Kataryny_c.d. EmptySob Maj 26, 2012 4:07 pm by Admin

» Archiwum tekstów:
blog @Kataryny_c.d. EmptyNie Kwi 22, 2012 7:27 pm by Admin

» Anonimowi i co dalej?
blog @Kataryny_c.d. EmptyNie Mar 18, 2012 4:05 pm by Admin

» Dysydenci?
blog @Kataryny_c.d. EmptyPią Lis 04, 2011 9:42 pm by stary.piernik

» blog @Kataryny_c.d.
blog @Kataryny_c.d. EmptyWto Kwi 12, 2011 5:30 pm by Admin

» Rozpracowanie grupy przestępczej "Sernika"
blog @Kataryny_c.d. EmptyWto Kwi 05, 2011 6:24 pm by duch

» Coś o Górnym Śląsku z ...pewną nieśmiałością
blog @Kataryny_c.d. EmptyPon Kwi 04, 2011 12:15 am by worker

Navigation
 Portal
 Indeks
 Użytkownicy
 Profil
 FAQ
 Szukaj
Forum
Affiliates
free forum


 

 blog @Kataryny_c.d.

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
stary.piernik




Liczba postów : 21
Join date : 20/10/2010

blog @Kataryny_c.d. Empty
PisanieTemat: blog @Kataryny_c.d.   blog @Kataryny_c.d. EmptyWto Kwi 12, 2011 4:45 pm

Witam!
Chciałem zwrócić uwagę, że wczoraj około 21 na blogu pojawił się trojan /tak został zidentyfikowany/ działający jak bot. Skutek był taki, że nie można było rozwinąć komentarzy. Udało mi się ustalić, że na blog wszedł z facebooka. Jest to dla mnie o tyle dziwne, ze nie należę do użytkowników facebooka. Po dokładnym skanowaniu kilkoma programami, sytuację opanowałem. Ale trwało to kilka godzin. dzisiaj jest ok.

p.s. przeczytalem przed chwilą, że podobny problem miał @h_trzaska.
Powrót do góry Go down
Admin
Admin
Admin


Liczba postów : 30
Join date : 20/10/2010

blog @Kataryny_c.d. Empty
PisanieTemat: No cóż, nie wszystkim podoba sie forum swobodnej wymiany myśli   blog @Kataryny_c.d. EmptyWto Kwi 12, 2011 5:30 pm

Na szczęście taki "trojan" ma małe szanse sam przeniknąć do komputera użytkownika forum. Trzeba w to włożyć trochę wysiłku, np. kliknąć link i w systemach wyższych od XP zgodzić się na instalację "dodatku". Oczywiście nadal pozostaje problem niezałatanej przeglądarki, ale o tym mówiłem już kiedyś na forum Kataryny. Dla Firefoxa polecam blocker skryptów, javy i flasha o nazwie NoScript. Trochę jest w użyciu upierdliwy, bo o wszystko pyta, albo domyślnie blokuje, ale z czasem można nauczyć jego obsługi nawet dziecko w podstawówki, co ja uczyniłem i dlatego z wirusami mam spokój. Smile

W przypadku użytkowania NoScripta, można odblokować tylko dwa adresy: forumotion.eu (samo forum, choć zablokowanie nie przeszkadza w logowaniu, przeglądaniu i odpowiadaniu) i illiweb.com (żeby wejść na czata i nawet zobaczyć archiwum). Reszta adresów (konkretnie jeszcze 5) odpowiada za wyświetlanie reklam oraz możliwość używania np. emoticonów (z5x.net, googleapis.com, yieldmanager.com, edgesuite.net, gemius.pl). Niektóre z nich są jednak przydatne, gdy chcemy chociażby wrzucić na forum obrazek (o ile admin odblokuje tę opcję), ale już taki gemius,pl to czysty licznik odwiedzin.
Powrót do góry Go down
http://simulacrum.forumotion.eu
 
blog @Kataryny_c.d.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» blog @Kataryny

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Global Village :: Polityka :: Archiwum-
Skocz do: