Global Village
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Global Village

The television screen is the retina of the mind's eye. Therefore, whatever appears on the television screen emerges as raw experience for those who watch it. Therefore, television is reality, and reality is less than television.
 
IndeksIndeks  PortalPortal  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Szukaj
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Myśli znalezione na innym forum - materiał do dyskusji
blog @Kataryny EmptySob Wrz 15, 2012 12:18 pm by worker

» Test: wstawianie linków do YouTube
blog @Kataryny EmptyNie Maj 27, 2012 3:44 am by Admin

» Analiza sygnału - wyjaśnienie
blog @Kataryny EmptySob Maj 26, 2012 4:07 pm by Admin

» Archiwum tekstów:
blog @Kataryny EmptyNie Kwi 22, 2012 7:27 pm by Admin

» Anonimowi i co dalej?
blog @Kataryny EmptyNie Mar 18, 2012 4:05 pm by Admin

» Dysydenci?
blog @Kataryny EmptyPią Lis 04, 2011 9:42 pm by stary.piernik

» blog @Kataryny_c.d.
blog @Kataryny EmptyWto Kwi 12, 2011 5:30 pm by Admin

» Rozpracowanie grupy przestępczej "Sernika"
blog @Kataryny EmptyWto Kwi 05, 2011 6:24 pm by duch

» Coś o Górnym Śląsku z ...pewną nieśmiałością
blog @Kataryny EmptyPon Kwi 04, 2011 12:15 am by worker

Navigation
 Portal
 Indeks
 Użytkownicy
 Profil
 FAQ
 Szukaj
Forum
Affiliates
free forum


 

 blog @Kataryny

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
stary.piernik




Liczba postów : 21
Join date : 20/10/2010

blog @Kataryny Empty
PisanieTemat: blog @Kataryny   blog @Kataryny EmptyNie Mar 20, 2011 10:51 pm

wiadomośc z ostatniej chwili - na blogu @Kataryny został zdjęty jej ostatni wpis. Było to około 21.46
Było chyba 86 postów. Kto wie o co chodzi?
Powrót do góry Go down
Admin
Admin
Admin


Liczba postów : 30
Join date : 20/10/2010

blog @Kataryny Empty
PisanieTemat: Kopia wpisu Kataryny   blog @Kataryny EmptyPon Mar 21, 2011 12:20 am

Nie rozumiem ich świata Sad

Marcin Dzierżanowski, Michał Krzymowski: Dzień po katastrofie smoleńskiej, w niedzielę wieczorem, w Pałacu Prezydenckim pojawiła się dziennikarka Radia Zet Monika Olejnik. Wzięła udział w różańcu odprawionym w prezydenckiej kaplicy. Po wyjściu z nabożeństwa przypomniała sobie, że od wielu miesięcy umawiała się z Lechem Kaczyńskim na kolację. Postanowiła, że tym razem to ona zaprosi na kolację współpracowników Lecha Kaczyńskiego. Wybrała znany warszawski lokal „Tradycja Polska" (…). Przed północą rozmowa w „Tradycji" zeszła na temat miejsca pochówku prezydenckiej pary. Przy stole siedzieli między innymi Paweł Kowal i Adam Bielan. – A co z pogrzebem? Macie jakiś pomysł? – spytała Olejnik. – Możliwości jest pewnie kilka...– Kowal zawahał się. Był zaskoczony, zaczął liczyć w myślach. – Na pewno archikatedra w Warszawie, na pewno Świątynia Opatrzności Bożej. Tylko że to na razie plac budowy. Na pewno Powązki, tam jest rodzinny grobowiec prezydenta. Ale wtedy to byłby prywatny grób. No i Wawel. Moim zdaniem to miejsce też należy rozważyć. – Wiesz co, Paweł? – Bielan się ożywił. Najbardziej podobał mu się wariant krakowski. – Ty się na tym znasz. Może zrobiłbyś na jutro notatkę z rozpisanymi czterema wariantami. No wiesz, jak takie uroczystości mogłyby wyglądać. Dobrze byłoby wypunktować plusy i minusy wszystkich miejsc. W poniedziałek rano machina ruszyła. Notatka Kowala była już gotowa a Adam Bielan i Michał Kamiński pojechali przekonywać Jarosława Kaczyńskiego.

Trzy dni po spotkaniu, które tak właśnie zrelacjonowali dziennikarzom Wprost jego uczestnicy miała natomiast miejsce, tym razem już oficjalna, rozmowa Moniki Olejnik z Pawłem Kowalem, rozmowa, którą dobrze zapamiętałam bo mną wtedy wstrząsnęła. To pogrzeb właśnie, a konkretnie "wawelskie kontrowersje", były głównym tematem przesłuchania jakie Olejnik urządziła wtedy Kowalowi. Osobom o mocnych nerwach polecam odsłuchanie nagrania, wrażenie jest jeszcze bardziej dojmujące. Poniżej kilka pytań jakie Monika Olejnik miała do Pawła Kowala cztery dni po katastrofie, a - jeśli wierzyć dziennikarzom Wprost - trzy dni po tym jak była świadkiem, a może nawet inicjatorką, rozmów o pogrzebie. I dobrze wiedziała jak się pomysł rodził.

Monika Olejnik: Panie pośle, pan prezydent wraz z małżonką mają być pochowani na Wawelu, kto jest autorem tego pomysłu? ... Mogę coś powiedzieć, ale mogę coś powiedzieć, metropolita krakowski wczoraj powiedział dziennikarzom, że sam jest decyzją zaskoczony .... Nie będzie to panu przeszkadzało, panie pośle, nie wiem czy to jest decyzja kardynała Dziwisza, proszę mi powiedzieć, czy to jest decyzja kardynała Dziwisza? ... Ale nie mówimy o zgodzie, tylko pytam czy to jest decyzja kardynała, czy on powiedział tak, zróbmy to na Wawelu, o to pytam, to jest strasznie ważne panie pośle....A ja panu powiem, co powiedział biskup Pieronek, dobrze: „Wawel, to też pewne tradycje. Ostatnie pochówki to gen. Sikorski, Piłsudski, w Katedrze leżą królowie, królowe, ale nie ma prezydenta, prezydenci są chowani w stolicy, a stolica została przeniesiona do Warszawy, to jest naturalne miejsce spoczynku prezydenta”. Prof. Zoll „Wawel to nekropolia, która jest zamknięta, historycznie zamknięta, nie róbmy już pochówku na Wawelu. Dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego bardziej odpowiednia byłaby Świątynia Opatrzności”.... A nie czuje pan, że coś się stało, że prezydentura Lecha Kaczyńskiego różniła nas za jego życia, zostaliśmy połączeni po tej strasznej tragedii, tragedii 96 osób, które zginęły na pokładzie samolotu i teraz ta tragedia została przerwana w taki sposób, że będą komentarze, będą demonstracje...Może przeczytam prof. Krasnodębskiego z „Rzeczpospolitej” – „I wy miejcie odwagę pozostać sobą, już zaczęliście dzielić łupy i dobierać się do szaf, zróbcie kolejne „Szkło kontaktowe”, wyśmiejcie tę śmierć, wypijcie małpki, zaproście Palikota, Niesiołowskiego, krzyczcie cham, dureń, były prezydent Lech Kaczyński, wyśmiewajcie drwijcie...Tak, ja bym chciała wiedzieć i tak żeby opinia publiczna wiedziała, że to nie Jarosław Kaczyński był autorem tego pomysłu...Wie pan, ja już wylałam tyle łez i w studiu radiowym i w studiu telewizyjnym i w tych korytarzach radiowych i moi koledzy, że niech pan mi się nie każe powstrzymywać, dobrze i proszę nie wykorzystywać do tego nastroju panie pośle, naprawdę....Naprawdę, proszę nie wykorzystywać tego nastroju, bo tak się nie robi. Trzeba powiedzieć jasno, tak, zadecydowaliśmy my i będzie spokój, a nie że teraz będzie spór między księżmi a panem....Ja tylko chciałam żeby ktoś miał odwagę po prostu powiedzieć tak, to ja zadecydowałem, żeby tak powiedział kardynał Dziwisz, albo żeby pan powiedział - tak, to my zadecydowaliśmy wspólnie z bratem prezydenta. I to by mi wystarczyło, naprawdę.

***

Liczę na to, że do zacytowanego na wstępie fragmentu książki odniosą się w swoim czasie uczestnicy spotkania, i potwierdzą - lub nie - rzetelność tej relacji. Dopóki jednak nie ma zaprzeczeń, możemy chyba przyjąć, że jest ona zbliżona do prawdy. I właśnie wspomnienie tamtego wywiadu z Kowalem, nałożone na to czego się dzisiaj dowiaduję o rozmowie jakiej Olejnik była świadkiem trzy dni wcześniej, a w której i Kowal uczestniczył, potęguje u mnie poczucie wyobcowania z ich - dziennikarzy i polityków - świata. Bo jeśli było tak jak piszą dziennikarze, to rozmowa Olejnik z Kowalem nie miała prawa tak przebiegać. Z obu stron, dodajmy. Nie rozumiem tego, nie wiem czego bardziej - cynizmu Olejnik, czy bezradności Kowala wobec niego. Przez blisko rok żaden świadek tamtych rozmów nie stanął publicznie w obronie Kaczyńskiego, pod którego dom jeszcze przed pogrzebem skrzykiwali się internauci, żeby mu wykrzykiwać co myślą o wawelskim pochówku jego ukochanego brata. Nie rozumiem tego świata i nie chcę zrozumieć.

Nie liczę niestety, że któryś z uczestników tamtych narad pogrzebowych sam wyrwie się do odpowiedzi i opowie jak wyglądały tamte rozmowy, jaki był udział w nich Olejnik, i co wiedziała gdy z takim zaangażowaniem usiłowała wydusić z Kowala, że Wawel to pomysł Kaczyńskiego. Nie liczę też na dziennikarzy, choć naprawdę uważam, że ten wątek należałoby dokładnie wyjaśnić. Nie dlatego, że ustalenie autora pomysłu z Wawelem jest jakoś szalenie istotne, ale dlatego, że pełna wiedza o tym jak naprawdę było, zestawiona z tym jak wtedy zachowali się ci co o tym wiedzieli, polityczne (i nie tylko) elity, pozwoli nam lepiej zrozumieć jaka jest moralna kondycja tych, którzy kształtują nasz obraz rzeczywistości. Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości.
Powrót do góry Go down
http://simulacrum.forumotion.eu
Admin
Admin
Admin


Liczba postów : 30
Join date : 20/10/2010

blog @Kataryny Empty
PisanieTemat: Dyskusja pod wpisem Kataryny (prawie całość)   blog @Kataryny EmptyPon Mar 21, 2011 6:20 pm

toto.1
2011/03/19 22:39:07
Powtarzam ostrzeżenie z poprzedniego wątku:

ronald-thatcher to alter ego sernika i reszty tej rodzinki.
-
zmoorka
2011/03/19 22:41:43
Sprawę pochówku Lecha i Marii PiS fatalnie rozegrał. Jak zresztą prawie wszystko. Emocje w polityce to pewna klęska.
Wiadomo że pochówek na Wawelu funkcjonuje w świadomości Polaków, jako miejsce "dla zasłużonych".
-
zmoorka
2011/03/19 22:43:23
Należało "upierać" się przy rodzinnym grobie na Powązkach i czekać aż Tusk sam będzie namawiał na Wawel.
-
ronald-thatcher
2011/03/19 23:46:07
Tak jakby ktoś sterował dyskusją na forum - nie wiem czy ''toto'' jest prawdziwy, czy to ''demuś'' robi kawał i się podszywa ?
I po godzinie tylko 3 komentarze na forum i jeszcze filtr blokuje wszystko.
-
zmoorka
2011/03/19 23:58:15
Mieć pretensje do Olejnik, że jest cyniczna, to tak jak mieć pretensje do żmii że kąsa.
-
wgosci
2011/03/20 01:06:00
po 10 kwietnia wiarygodność części mediów pikuje. poczynając od odkłamania wizerunku śp. Prezydenta, i ponownego popadnięcia w stronniczość - powrót do tępienia jednej formacji politycznej, firmowanie, produkowanie kolejnych wrzutek.

po wpadkach z raportem, załamaniu rządów PO, gdy wylazło, że nicnieróbstwo, niekompetencja i jedynie aktywność na polu pjaru, propagandy, która miała realne działania zastąpić, to cechy tej ekipy. stało się jasne, że media te nie patrzyły na ręce władzy przez ostatnie 3,5 roku, a wręcz przeciwnie tworzyły fałszywy, wybiórczy obraz rzeczywistości, podpierając rządową propagandę, zamiast śledzić i recenzować poczynania władzy. w efekcie postrzega się je jako współodpowiedzialne obecnej zapaści z jednej strony, a z drugiej naśmiewa z ich wiarygodności, skoro nie spełniają funkcji kontrolnej, są stronnicze, uwikłane w mechanizmy władzy, propagandy - w zasadzie bezwartościowe - a mimo to dalej pchają się do wmawiania ludziom co mają myśleć.
-
ronald-thatcher
2011/03/20 03:33:44
toto.1
2011/03/04 22:53:01
Jak się dowiedziałem, przed godziną 14 @maurycy53 miał problemy z dostaniem się na forum. Ponieważ go tu nie ma, to ma pewnie dalej jakieś problemy. Ja miałem wczoraj "symulowane rwanie się łącza", kiedy rozmawialiśmy z @maurycy53. W efekcie pomimo wylogowania się z czata, dziś @h_trzaska stwierdził, że wylogowałem się o godzinie 10:49. To nie jest prawda. Nie było mnie wtedy na moim forum. Dodatkowo o godzinie 22:09 stwierdziłem, że nadal jestem tam zalogowany. Te dziwne zdarzenia POkazują jawnie, że bawią się nami jakieś służby, prawdopodobnie mogą za nas pisać i rozmawiać, a więc teraz powstaje problem, kto za to wszystko będzie odpowiadać. Bo w takim przypadku, to ja nie widzę szansy na oddzielenie politycznej manipulacji służb od naszych poglądów, co musi przyznać każdy Strasburg. Tak więc głowa do góry i smile, kiedy polszewiki strzelają sobie z bazuki w stopę aż im jaja urywa ;P
........................................................
Ktoś podszywa się pod ''toto'' - i wygląda mi to na jakiegoś komucha czy innego ubeka.
Sądząc po niektórych sformułowaniach.
I po bełkocie.
-
toto.1
2011/03/20 03:39:22
@ronald-thatcher
Nie bądź takim cwanym góralem z golan bo ci skórki pana nie starczy, albo nie sterczy - na jedno wychodzi. Jak mnie wkurzysz, to pożałujesz. Pamiętaj.
-
ronald-thatcher
2011/03/20 03:48:29
''Czysty gospodarczy liberalizm to jest ideologia kpiny z ułomności natury ludzkiej, czyli też ideologia kpiny z Boga. '' -napisał ''toto''
.........................................
Po co Boga mieszać do dyskusji o tym jak ma być gospodarka ?

To poszlaka , że ''toto'' wychował się w domu z tradycjami komunistycznymi - co niektórzy komuniści ( np .rodzice Jana Olszewskiego) żartowali , że Chrystus to pierwszy komunista.
-
toto.1
2011/03/20 03:51:28
@ronald-thatcher
Po to żeby cię sprowokować, głąbie. Tam jest trochę więcej takich formułek do automatycznego klepania. Powodzenia w szukaniu. Chyba cię przeceniłem uważając, żeś coś wyniuchał. Mój błąd, muszę się przyznać.
-
lj-3
2011/03/20 03:54:59
Mam pytanie:
Kto jeszcze o zdrowych zmysłach sugeruje się tym co mówią tzw. dziennikarze ?
Szczególnie mam na myśli Olej nick i całą tę bandę z WSI24. Kiedyś za komuny było podobnie, tylko w okienku występowali w mundurkach (zielonych) z białymi otokami na czapkach. Teraz to wszystko tajniaki.

-
toto.1
2011/03/20 04:01:08
@lj-3
Pytasz Katarynę? Jej tu nie ma. Wink
-
ronald-thatcher
2011/03/20 04:02:55
(...) On zrozumiał, że tak działa liberalizm, albo jak on się wyraził - kapitalizm. Działa w ten sposób, że jak osiąga się pewien wiek, pewną pustość znajomych wokół, albo zwyczajne starcze pustki w głowie, to prosto z tronu leci się na ulicę. "Koledzy" żegnają opuszczającego ich neofitę czułym kopniakiem w du... , bo tak ten system działa. (...)Tak kończą liberałowie.''-rzekł ''toto''
...............................................
By oszczędzić ''liberałom'' upadku ''toto'' pozostawiłby socjalizm , by wszyscy równo klepali biedę.
Niżej stoisz - mniej się potłuczesz.
Filozofia ''homo sovieticusa'' -''toto'' to nieodrodne dziecko Polski Ludowej.
Komuch ''toto'' nie rozumie , że im więcej kapitalistów - tym więcej pracy i większe zarobki.
''Toto'' nie ogarnia , że pracownicy jadą na tym samym wózku co pracodawcy - szykanowanie przedsiębiorców przez biurokratów i przepisy którymi się podpiera ta hołota darmozjadów -gryzipiórków, odbija się na mniejszych zarobkach pracowników.
................
Przed laty mój szef w stolarni rzekł - ''powinienem płacić 12 zł na godzinę - ale nie mam ku ... z czego ''.
Płacił 7 i pół zeta i uciekłem do Szwecji.
Po raz dziesiąty.
-
toto.1
2011/03/20 04:05:56
@Simon
Sp... spać. Fakt, że tu jestem o tej porze powinien już ci uświadomić, że siedzę ci we łbie i nie musisz się wysilać ani produkować. Zostałeś zdekonspirowany i czas przyjąć to z POkorą.
-
ronald-thatcher
2011/03/20 04:06:47
''Polacy nie są wyjątkiem. Popatrz jak swoim wodzom liżą dupy inne narody. Putin może mieć lasek jak lodu i to bez liberałów. Wódz to wódz, to konkretna wartość, a za walizkę sztabek złota można tylko w mordę dostać, jak się z jakimiś szmatławcami człek nie podzieli.''
..................................
''Toto'' - sierota po Stalinie ?
-
toto.1
2011/03/20 04:15:11
@ronald-thatcher
Orgazmu dostałeś? Taki ci się podobają moje teksty? Poczekaj na papierowe wydanie, to może zechcę złożyć podpis. Poszczekaj sobie teraz z sernikiem w duecie. Śmiało. Dobrze wam szło. No loguj się na drugie i trzecie konto i nie zawracaj mi gitary.
-
ronald-thatcher
2011/03/20 04:16:42
''Jakby miał użyć przykładu do pokazania czym różni się liberał od porządnych ludzi, to z całą pewnością byłaby to akcja ratowania Japonii przed katastrofą nuklearną. Liberał, to był ten gostek, który wsadził gów... paliwo do gów... reaktora, zainkasował kasę i wierzył, że jakoś to będzie. Porządny człowiek, to jest strażak, który wiedząc, że za kilka dni umrze na chorobę popromienną, ciągnie kabel zasilający do reaktora.'' -skrobnął ''toto''
.........................................................
Czemu wg ''toto'' porządny i uczciwy strażak nie może być liberałem ?
Może też równie dobrze być komunistą, socjalistą, hodowcą rybek akwariowych - i nadal być porządnym człowiekiem.
.........................
Wśród zwolenników liberalizmu trafiają się różni ludzie - jedni tacy drudzy inni.
Rozumiem, że wśród sympatyków PiS-u są sami porządni i uczciwi a wśród zwolenników Platformy same szuje ?
..........................
''Toto'' - myślenie nie boli.
Mimo , że nadal żyjemy w PRL-u.
-
toto.1
2011/03/20 04:24:02
Twój liberalizm polega tylko na zarzucaniu innym, że nie są liberałami? Ach, prawda, jeszcze nazywasz ich komuchami. Czym ty się różnisz od Goebbelsa, który również tak "kochał" wolność (głównie dla siebie, bo innych to miał gdzieś normalny liberał) i swobodę gospodarowania w swojej gazetce, że stał się nazistowska świnią. On też każdego wroga jego "wolności" nazywał komuchem i/lub Izydorem. Idziesz tą drogą.
-
ronald-thatcher
2011/03/20 04:26:21
''Orgazmu dostałeś? Taki ci się podobają moje teksty? Poczekaj na papierowe wydanie, to może zechcę złożyć podpis. Poszczekaj sobie teraz z sernikiem w duecie. Śmiało. Dobrze wam szło. No loguj się na drugie i trzecie konto i nie zawracaj mi gitary.''
............................................
Relax bejbe- zagraj sobie sam na gitarze. A może zafundujesz orgazm członkowi PiS-u.

A Twoje teksty mi się nie podobają - komu podobałyby się takie głupoty jakie zacytowałem ? Nawet Tobie nie bardzo , bo przedobrzyłeś podszywając się pod ''toto'', który jest (był ???) inteligentnym facetem....
A nie jakąś ubecką czerwoną świnią -podszywającą się pod zwolennika PiS-u o ksywie ''toto'' i kompromitującą tę formację na tym forum.
-
toto.1
2011/03/20 04:30:10
A co ma piernik do wiatraka? Ja nigdy nie byłem wyznawcą, ani tym bardziej członkiem PIS-u. Dla mnie to jest sojusz strategiczny, żeby takie łże-liberały jak ty i rudy nie zapieprzyły mojej rodzinie ojcowizny na zabezpieczenie amerykańskich roszczeń. Ops, liberalnych roszczeń, bo polskie to socjalistyczne są i głupie.
-
ronald-thatcher
2011/03/20 04:32:59
Niezłe jaja Smile))

On myśli , że jestem ''Simonem'' a ja też myślę, e ''toto' jest ''Simonem'' czy innym G0NZO ...
.......
Gór-alu przybywaj z ciupagą i z ''maciorką''
-
ronald-thatcher
2011/03/20 04:38:23
''Dla mnie to jest sojusz strategiczny, żeby takie łże-liberały jak ty i rudy nie zapieprzyły mojej rodzinie ojcowizny''
...............................
Sojusz strategiczny ? - jak w telewizji niedawno ???
A ponoć czerwone ścierwa , które nie głosowały na SLD, to oddały głosy na Platformę ...
Statystyka kłamie .
-
toto.1
2011/03/20 04:42:26
To ja wyliczyłem, że "czerwone ścierwa głosowały na platformę" już kilka(naście) miesięcy temu. W końcu to żadna sztuka porównać liczby z wyborów 2005 i 2007.
-
nielubiegazety2
2011/03/20 10:07:12
Oczywiście to było tak jak sugeruje wPolityce komentatorka Elżbieta Stanienda:

Zatem już 11.04.2010r Kowal i Bielan planowali i układali swoją, i nie tylko swoją polityczną przyszłośc. I z kim ją omawiali? Czyją emisariuszką w tym gronie była Olejnik? Misterny plan rozpisany na role dla siebie, Kluzikowej i Jakubiak co miały Kaczyńskiego z oka nie spuszczac, omawiany był z agentką, co to z Tuskiem jest na ty. I czy nie był on przypadkiem chocby w przybliżeniu taki: Kaczyński na krótko miałby zostac prezydentem. Dlatego go tak usilnie namawiali by kandydował. Przecież po wyborach parlamentarnych, swoją z PO większością 3/5 mogli by mu zrobic bez trudu impeachment (dowody caly czas w różnych komisjach się zbiera).cdn

cd. Po wyborach prezydenckich oni planowali przejęcie w PiS schedy po Kaczyńskim - władzy i struktur. A później już po wyborach parlamentarnych na jesieni 2011r utworzyli by koalicję POPiS. Kowal zapewne mógł by zostac wicepremierem, reszta na 3-4 ministerialnych stołkach w koalicyjnym rządzie, a Kamiński i Bielan komisarzami w Unii. No i może wtedy, po usunięciu Kaczyńskiego z prezydentury (i wreszcie z polityki wogóle czego bardzo by chcieli zagraniczni przyjaciele) Tusk zostałby prezydentem. O czym on kochający splendory a nie znoszący odpowiedzialności przecież marzy. I te swje Kaśki Małgośki wreszcie zrobiłby damami.

ALMA 2011-03-20 06:40:46
To bardzo logicznie wyłożone, pewne jest to, że za wszelka cenę chcieli przejąć PiS.

wpolityce.pl/view/8759/Potwierdzaja_sie_smutne_spekulacje__Red__Monika_Olejnik_byla_przy_decyzjach_dotyczacych_pogrzebu_naszego_prezydenta__Juz_11_kwietnia_.html

Maniam Smile
-
gor-al1
2011/03/20 10:47:08
@nielubiegazety2: w ogóle a nie wogóle. Strzelasz byki!!!!!
-
awlasnie
2011/03/20 12:18:09
Kataryno, mówisz o politykach w ogóle, a nalezałoby mówić o politykach w szczególe. To Kowal i Bielan - ludzie do kt nigdy nie miałem szczególnego zaufania jedli kolacje z naczelną dziennik...ą 3RP i to przy niej deliberowali o sprawach, których w jej towarzystwie nigdy nie powinni poruszać. To Kluzik i Poncyliusz biegali po porady do Palikota, wytrwałego siewcy POgardy, notorycznie ubliżającego prezydentowi Kaczyńskiemu. Rozgraniczmy więc polityków, dla których nie istnieją zadne granice (nawet smaku) i dla własnej kariery zdolni są poswiecić ludzka przyzwoitość -polityków totalnie cynicznych i zdeprawowanych - do nich zaliczam również wyżej wymienionych pjn-owców od tych którzy owych granic nie przekroczą
Nie ulegajmy więc intelektualnej łatwiżnie, zniechęcającej ludzi do polityki w ogóle - bo jest to na rękę macherom, którzy tym swobodniej żerują na kraju. Politycy sa rózni, trzeba umieć dostrzegać tych, którym chodzi o interes panstwa, a nie o własną karierę czy bogactwo (jest ich niewielu- ale sa- i wsród nich na pewno, m.zd, J. Kaczyński), i nie ulegajmy pozorom.
Pamiętam, że ty dałas sie tak niedawno okłamac gladkiej gadce Kowala. Tak, gładki to on jest, ale to on stoi za próba rozbicia pis.
-
trajkotek
2011/03/20 13:10:39
KONIEC ŚWIATA - coraz mniej przeraża ...
-
lexie2010
2011/03/20 13:12:02
@Kataryna
W kraju takim jak Polska gdzie naród ocenia polityków w zależności od przynależności partyjnej i jest w stanie swoim wiele wybaczyć nie przewiduję szybkiej zmiany.
Politykom brakuje rozróżnienia kiedy ich postępowanie dyskwalifikuje ich w służbie publicznej więc nie spodziewam się nawet wytłumaczenia. Coraz ciężej jest zwykłemu człowiekowi, który nie śledzi uważnie wydarzeń na scenie politycznej uwierzyć, że są wśród polityków ludzie, którzy są honorowi i zadbają o dobro kraju i wyborców a nie o swoje interesy, zresztą jak widać nawet o to zadbać nie potrafią miotając się pomiędzy rzucającymi im nadzieję na awanse.
Wyczuwam zniechęcenie u Pani i sama czuję się w tym wszystkim coraz gorzej jednak wierzę, że przyjdzie taka chwila, że będziemy potrafili wypracować takie mechanizmy, które będą wymuszały za nieetyczne zachowanie zmusić polityka do oddania mandatu.
Najsmutniejsze jest to, a nawet powiem obrzydliwe, że w takim czasie w takim ciężkim dla wielu czasie brakło klasy osobom z bliskiego otoczenia prezydenta i tych którzy zginęli.
Pozdrawiam panią i dziękuję.
-
gsl202
2011/03/20 13:49:07
To duzy niesmak dla mnie i pewnie dla wielu zobaczyc w kontekscie sprawy pochowku na Wawelu sp Lecha Kaczynskiego, nazwisko Moniki Olejnik.Nie do konca wierze tez, ze taki przebieg miala rozmowa w Tradycji Polskiej, jaki tu podala @Kataryna.Gdyby tak ta rozmowa wygladala, to to, co mozemy uslyszec na wlasne uszy w wywiadzie w radiu zet nie mogloby miec miejsca.Oczywiscie, ze przy obecnym zaklamaniu, wszystko jest mozliwe.
Niemniej to co wydarzylo sie lub nie w Warszawie, w czym brali udzial Kowal, Kaminski, Bielan, nie mialoby zadnego znaczenia, gdyby nie ciag wydarzen "krakowskich".
Gdyby nie blyskawiczny splot mysli kilku ludzi, a potem juz pozostala tylko nieodwracalnosc podjetych decyzji.Tak czasami dzieje sie historia...
-
trajkotek
2011/03/20 13:55:48
@gor-al1: Strzelasz byki!!!!!

stszelanie bykuf jusz nie chańbi!
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 14:05:00
Myślę, że w obecnej sytuacji trudno będzie wyjaśnić jak naprawdę było. Powody są różne. Dzisiaj, gdyby Kowal i Bielan przedstawili swoje stanowiska, a później J. Kaczyński, czy ludzie z jego najbliższego otoczenia złożyli wyjaśnienia, to i tak większość pozostanie przy swoim zdaniu.
my możemy się tylko zżymać, że nawet w takiej sytuacji nie obeszło się bez obsikiwania nogawek.
Osobiście uważam, że scenariusze przedstawione we wpisie @Kataryny maja dużą dozę prawdopodobieństwa. Tym bardziej na uznanie zasługuje postawa J. Kaczyńskiego, który albo instynktownie wyczuł pismo nosem, albo przejrzał te gry w swoim otoczeniu i nie tylko.
A @gsl ma rację. Tak, czy inaczej, kac pozostanie.

-
gsl202
2011/03/20 14:15:31
Witam serdecznie Starypierniku,
Tak sobie mysle, ze tego kaca mozemy czuc lub nie (jak sie wzniesie ponad malych ludzi i ich zalosne knowania).
Natomiast, to co jest najwazniejsze juz sie stalo.Lech Kaczynski JEST na Wawelu.
I moga sobie pieski ujadac,i moga sobie nawzajem przypisywac nieistniejace zaslugi.
Za kilka lat nikt o tym nie bedzie pamietal.A Lech Kaczynski bedzie obok Marszalka.
Ja widze w tym "blysku", o ktorym pisalam dzialanie tego, ktory nas nie opuszcza.Bez udzialu Jana Pawla kardynal Dziwisz nigdy nie podjalby tej decyzji.
-
marek.29
2011/03/20 14:42:47
Przepraszam, jestem politykiem niedzielnym i amatorskim znawcą mechanizmów podejmowania decyzji, chociażby w sprawie pochowku na Wawelu, ale dla mnie ten cały
temat jest wyjątkowo marginalny. To element kuchni politycznej. Kuchnia jednakże może
byc ciekawa i sam lubię gotowac. Ale nigdy dla mnie nie był problem - Czy dac dwa czy trzy ziarenka zielonego pieprzu? A ten cały problem który Kataryna poruszyła to własnie tego typu zagadnienie.

Chyba już wszystcy na tym blogu wiemy kim jest Olejnik. A także pozbyliśmy się złudzen co do Kowala. Zresztą zawsze Kowal był dla mnie zbyt spsiały. Ale nie w rodzaju psa - brytana ale małego miutkiego psa salonowego. Kowal bardzo sympatycznie macha ogonkiem i jak się mu powie szczekaj - to zaszczeka.

A teraz idę coś ugotowac. Bo żona nie wie, czy dac dwa czy trzy ziarna zielonego pieprzu...

-
prawdziwy.starysernik
2011/03/20 14:47:02
Taki już los nieudanych pomysłów - trzeba śledztwa by ustalić ich autorów (mam na myśli pochówek na Wawelu).

@KATARYNO !!! Znowu usuwasz komentarze krytycznie oceniające sam pomysł !!!
@KATARYNO !!! OTRZEŹWIEJ!!!
-
prawdziwy.starysernik
2011/03/20 14:51:06
Rosyjscy przywódcy w Katyniu - źle, nie przyjeżdżali - też było źle. Tylko dziecinny polityk kierowałby się opinią tego środowiska, a zwłaszcza jego "naczelnika".
-
lexie2010
2011/03/20 14:52:30
Na Salonie 24 Kataryna napisała:

Muszę zaprotestować! Nic, absolutnie nic, nie świadczy tu o złej woli Kowala. Przywołanie tego wywiadu nie miało na celu deprecjonowanie go, a to dlatego, że moje jego wyobrażenie (nie znam go) bardzo współgra z tym co się stało. Myślę, że to człowiek na takim poziomie, że po prostu w obliczu czegoś takiego opadają mu ręce. Nie każdy umie się zmierzyć z cynizmem.


Teraz już zupełnie nie rozumiem:(
-
prawdziwy.starysernik
2011/03/20 14:54:34
Tuskowy zakaz "kwękolenia" poza PiSem (tam jego macki na szczęście nie sięgają) ma i ten wymiar, że w partii Kaczyński może co chce, nawet to czego mu w Polsce odmawiają. Może z prezesa zrobić się (jak Piłsudski) Naczelnikiem.
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 14:58:18
@marek.29
Witaj!
Po części masz rację. Temat jest przebrzmiały i @gsl ma rację, ze stoimy wobec faktów dokonanych. Ale nie my wznawiamy te, w sumie, jałowe dyskusje. Ważne jest jednak, że ujawniane są kulisy tych spraw. Bo one /kulisy/ pokazują miałkość ludzi.
W sumie wychodzi jednak na moje.
Co szkodzi kogoś obsikać Wink
Są tacy, których to bawi Sad
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 15:04:47
@lexie2010
Witaj!
Ja też czasami odnoszę wrażenie, że @Kataryna się gubi w otaczającej ją rzeczywistości. Jeśli MO zmanipulowała Kowala i Bielana, obaj powinni sprawę wyczyścic do dna. Jeśli tak się nie stało, to znaczy, że coś mają za uszami. I nie ma się co nad nimi litować.

-
prawdziwy.starysernik
2011/03/20 15:06:49
O Kowalu rzeczywiście zbyt mało wiemy, do szerokiej publiczności przebija się przede wszystkim informacja o wspieraniu brata pedofila i że jak Waszczykowski potrafi (i chce mu się) uzasadnić każde międzynarodowe głupstwo Kaczyńskiego albo Fotygi. I zapomniałbym - to on wpakował nas w "interes" w Możejkach.
-
nie.kazdy.moze.byc.madry
2011/03/20 15:08:49
Spotkanie pisowczyków i Olejnik zwięźle to pojedynek. Z jednej strony jędza, z drugiej nędza.
-
lexie2010
2011/03/20 15:23:24
22 marca ukaże się książka Michała Krzymowskiego i Marcina Dzierżanowskiego "Smoleńsk. Zapis śmierci". Dziennikarze ujawniają w niej wiele nieznanych faktów związanych z katastrofą smoleńską. Fragmenty książki publikuje serwis wprost.pl

Może warto się przyjrzeć kto to napisał, powstaje cała masa takich publikacji nie wszystkie są godne polecenia.

@prawdziwy.starypiernik

Nie mam szacunku do pani Olejnik wszyscy znają jej agresywny i dla mnie stronniczy sposób prowadzenia programów więc jak to jest możliwe, że ustalenia w sprawie pochówku, które powinny być prowadzone w wąskim gronie i zakończone oficjalnym nie podlegającym dyskusji komunikatem odbywały się przy M. Olejnik? Przerasta to moją wyobraźnię. Może warto poczekać na wypowiedź zainteresowanych, bo jest ona w ich interesie i im szybciej nastąpi tym lepiej. Niewiele to zmieni dla mnie bo do Kowala mam żal za zachownie przed wyborami.
Może Kataryna wiązała nadzieje z PJN, przykro mi bo od początku źle to wyglądało:(
-
lexie2010
2011/03/20 15:34:09
@Prywata:)
Może to prawda, że Kataryna tutaj już nie zagląda poza sprzątaniem jak na strychu i w tym właśnie upatruję powód rezygnacji wielu tu piszących sama zaczynam się zastanawiać co dalej, żal mi bardzo osób, które tak bardzo się tutaj angażują. Obiecywałam sobie, że nie będę już tematu zasad funkcjonowania tego bloga poruszała, ale przyszła chyba dla mnie pora podjęcia jakiejś decyzji:(
Wszystkim życzę spokojnej niedzieli i pozdrawiam @Maurycego.

@Obiboku nikt tak jak Ty nie wyczuwa co należy zrobić z władzą, która idzie przeciwko obywatelom. Władzą, która wypowiada pragnieniom obywateli wojnę, pozdrawiam Pana serdecznie i życzę powodzenia!
-
stary_obsrywator
2011/03/20 15:34:56
To może być ważne - sądy robiły co mogły, by zablokować ścieżkę ułaskawień Dubienieccy - prezydent. www.se.pl/wydarzenia/kraj/czterech-klientow-dubienieckiego-prosio-prezydenta-o-aske_176507.html
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 15:44:52
@lexie2010
Dla mnie sprawa jest w miarę prosta.
MO zmanipulowała kolejną intrygę i jej się udało. Można się tylko dziwić, że ludzie pokroju Kowala i Bielana nie przejrzeli tego i dali się wpuścić w kanał.
A może było im to na rękę?

p.s. co do Twojego dylematu.
Nie tylko Ty go masz. Ale weź pod uwagę, że to jest cel podstawowy trolli. Doprowadzić do upadku tego bloga. Czy mamy się temu podporządkować?
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 15:49:52
@lexie2010
Jeszcze jedno. Analizowałem skutki odejścia z tego blogu. Jednym z efektów będzie to, że ulegniemy dalszemu rozproszeniu. Tu wiemy, czego się można z grubsza spodziewać. Na innych forach są inne zasady prowadzenia dysput. Czy lepsze, czy gorsze, w to nie wnikam.
-
kataryna.kataryna
2011/03/20 15:50:14
Zaglądam, zaglądam Smile Czytam komentarze i sprzątam, tylko się rzadziej udzielam. Chyba się odzwyczaiłam od tempa komentowania i trudniej mi się włączyć.
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 15:54:10
@Kataryna
Serdecznie witam Gospodynię!
Skoro już tu jesteś, prośba z naszej strony o udział w dyspucie.
Czasami odnosimy wrażenie, że wykonujemy kawał rzetelnej, nikomu niepotrzebnej roboty Sad
-
marek.29
2011/03/20 15:55:08
TUTSI A SPRAWA POLSKA.

Powiem Wam szczerze, że dla mnie dosc dęty jest argument, że NATO wystąpiło " w obronie
ludności cywilnej" Raczej jest to słodka gadka szmatka dla telewizyjnej publiczności zajadająjacej niedzielny obiad. Może jestem cyniczny ale istotnym powodem wojskowej interwencji jest sprawa surowców energetycznych. Dostępu do ropy i inwestycji w tym potencjalnie bardzo bogatym kraju. Wystarczy porównac stopień infrastruktury w krajach Arabskich Zatokowych a w Libii.

Jakoś nie pamiętam, aby cywilizowany świat, w tym NATO, przejął się 1mln wymordowanych Tutsi i ruszył na ich pomoc do Rwandy. Nie pamiętam ani jednego mysliwca F-16 ktory by uratował chociażby jedna kobiete z plemienia Tutsi i jej dziecko. Nic. Zero pomocy. A może NATO i USA uwolnią Koreanczyków z Płn. I wielu, wielu innych. A wiec kochani ropa i gaz, tylko to się liczy na tym świecie, a nie tam Tutsi. Tutsi a także i Polacy.

Bo ta sprawa z Libią przynosi tez morał dla nas. Tak jak państwa z basenu morza Srodziemnego walcza o gaz i ropę, tak samo my musimy o to walczyc. Kazdego dnia i miesiaca pytac Tuska co zrobił z budowa gazoportu? I czy to prawda ze płacimy ruskim
za gaz wygórowaną stawkę? I co z gazem łupkowym?

A Polacy cóż. Prawie jak Tutsi. Nie zadają żadnych pytan i głosują na PO. I jeżeli tak dalej będzie żaden lotniskowiec nie przypłynie aby " bronic ludnosci cywilnej"
-
h_trzaska
2011/03/20 16:01:52
Witam
Na miejscu Kowala - o nim głównie mowa, choć czytamy o kolejnych członkach PJN-u - nie podjąłbym dyskusji ze stokrotką na identycznej zasadzie jak nie podejmuję dyskusji z trolami.
Wiem czego można oczekiwać i jak wygląda rzetelność dziennikarska wspomnianej pani.
Ciekawe czy po upojnej nocy z którymś z panów na wizji zaczęłaby wypytywać o ulubioną pozycje i inne szczegóły nawiązując do wiedzy źródła której odbiorac jest nieświadomy.
Z @Kataryną sie zgadzam jeżeli chodzi o sposób w jaki Kowal bronił się przed ujawnieniem źródła wiedzy "redaktorki", pomimo iż należało to właśnie do niej.
Próbowała na siłę ujawnić swoje źródło dziennikarskiej wiedzy ustami Kowala i właśnie fakt próby ujawnienia swojego informatora jest grzechem głównym i dyskryminującym ową panią zoolog z grona dziennikarzy.
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 16:08:00
@marek.29
Masz 100% racji. Chociaż nie do końca. Ropa i gaz tez maja tu swoje miejsce. Ale konflikty w północnej Afryce to element szerszej gry prowadzonej przez moznych tego świata. piałem o tym już wcześniej, ale trzeba o tym przypominac częściej. Sprawa jest niezmiernie złożona. Następuje nowy podział Afryki na strefy wpływów. Chinczycy chcą tez mieć tu swój kawałek tortu. Kto dzisiaj naprawdę pociąga za sznurki? Tego nie jestem w stanie jednoznacznie określić.
hasło do działan dalo chyba referendum w Sudanie. W czerwcu br. ma nastapić podział na dwa odrębne państwa. Wszyscy zastanawiają się czy nastapi to w trybie pokojowym.
Jest tych problemów znacznie więcej.
Rosja wcześniej prowadziła tu swoją grę wchodząc w interesy z dostawami ropy i gazu do Europy. To trzeba sledzić dokładniej, żeby wyłuskać niuanse tych rozgrywek. Nie zawsze jest na to czas.
-
toto.1
2011/03/20 16:09:33
@marek.29
Dla mnie ciekawsze jest pytanie, jak to się stało, że przyjaciel Putina i Berlusconiego, wielki wielbiciel ukraińskich pielęgniarek, wódz wszystkich wodzów szczepów berberyjskich, sfinansował był kampanie prezydencką we Francji. Przecież jeszcze pamiętamy echa afery, gdzie pieniążki na kampanię Sarkozy'ego przechodziły przez jakieś prywatne ręce. Dalej mamy dość zażyłe teksty Berlusconiego, sugerujące dużą niestosowność wobec kobiet pochodzenia wł0skiego (chyba "dałem ci kobietę", czy coś w tym stylu). A wreszcie rewelację WikiLeaks o dużym uwielbieniu Berlusconiego dla Putina. Składając to wszystko do kupy i mając w pamięci słynne wyprawy Kaddafiego z namiotem pod Kreml i do Wiecznego Miasta, nasuwa się niepokojące pytanie. Czy podstawą obecnej ustawki w Afryce Północnej nie jest przypadkiem Rosja? A przede wszystkim, dokąd zmierza Europa.

PS: Witam miło gospodynię po raz pierwszy Wink, a mam nadzieję, że nie po raz ostatni.
-
gsl202
2011/03/20 16:15:10
@Marku, witaj, zgadzam sie, jak zwykle z tym, co piszesz:)
Dla nas ratunkiem moze byc nie czlonkoswto w NATO i innych zawracaniach glowy, ale ogromna ilosc gazu lupkowego!
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 16:18:22
@gsl202
Jedno nie wyklucza drugiego Wink
-
toto.1
2011/03/20 16:22:39
@gsl202
A jeśli rząd wpadnie (o ile już nie wpadł) na "genialny" pomysł zamiany rzekomego długu wobec amerykańskich Żydów na realne prawa do wydobycia gazu z łupków? W końcu wyskok pani Hilary Clinton nie może być całkowicie zawieszony w powietrzu. Obawiam się, że w ten sposób możemy zostać pierwszych w historii narodem głupków. ;P
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 16:22:51
@toto.1
Witaj!
Coś jest na rzeczy. Ostatnio gdzieś trafiłem na zestawienie wizyt Putina w krajach północnej Afryki na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Ta miłość nie jest bezinteresowna. Gra idzie o bardzo dużą stawkę.
Problemem jest według mnie spadek zainteresowania ze strony USA sprawami Europy i Afryki, a koncentracja na sprawach wewnętrznych i zwalczanie terroryzmu. coś musi byc kosztem czegoś.
-
toto.1
2011/03/20 16:32:40
@prawdziwy.starypiernik
Witaj. A co powiesz o powstałej antykoalicji : Niemcy, Rosja, Chiny, Indie, Brazylia, Turcja? Te państwa nie są przypadkowe - Niemcy chcą deamerykanizacji Europy (jak Rosja); Rosja to wiadomo, bo zarabiała na eksporcie broni i mogła doprowadzić do naftowego pata; Chiny, Indie i Brazylia liczą na nowy gospodarczy porządek świata pod ich przywództwem; Turcja jest urażona z powodu odmowy przyjęcia do Unii i ma w pamięci brak przejęcia w świecie po zaatakowaniu ich okrętów z pomocą dla Palestyny przez Izrael. Nie zapominajmy, że jakieś przeciąganie liny wciąż zachodzi także na kierunku Rosja-Izrael, z przyglądającym się temu Iranem. No i teraz jeszcze półgębkiem zapodana nowa polityka Polski, wpisująca się w region dzielony pomiędzy wpływy rosyjsko-niemieckie, a rezygnująca z dalszego zbliżenia ze Stanami. W tym kontekście słowa Clinton, to niejako powrót małej zimnej wojny, tyle że z innymi aktorami.
-
lexie2010
2011/03/20 16:46:21
@Kataryna

Dziękuję za odpowiedź. Wiem, że czasami jest tutaj ciężko a Pani jako osoba publiczna musi jednak liczyć się z tym co pisze, ale my jak niesforne dzieci potrzebujemy więcej uwagi niż te grzeczne:)
Wracając do Pani wpisu dokładne wyjaśnienie okoliczności tamtych decyzji jest ważne, ale czy możliwe? Można jedynie liczyć na uczciwość uczestników spotkania zresztą już ktoś z nich zdał relację dziennikarzom, chociaż ja tutaj obstawiałabym M.Olejnik. Pewne jest, że PJN przestał być ulubieńcem mediów a takie teksty oddzielają ich od PIS coraz grubszym murem jeżeli komuś na tym zależało o czym świadczyły działanie Palikota to jest prawdziwy majstersztyk. Zostali wyrwani z PIS wyjątkowo dogodnym momencie.


-
marek.29
2011/03/20 16:48:38
TUSK WSPANIAŁY

Wszyscy chwalą Tuska. Jaki mądry, rozważny, jak wsłuchany w głos ludu. Ameryka. Francja.
Anglia. Nawet Dania wysyła F-16, a on nawet jednego dwupłatowca nie posłał nad Trypolis.
Brawo! Brawo! I jeszcze raz brawo! Pewnie przez najbliższe dni nasi żurnalisci bedą się rozpływali nad przenikliwościa Tuska.

Osobiście mogę naszym pochlebcą podrzucic jeszcze jeden temat: To Katar. To te państwo które chciało kupic nasze stocznie. I tak samo, jest to samo państwo które podobno uczestniczy w koalicji " broniącej ludności cywilnej w Libii"

Podejrzewam, że tak naprawdę Kataru nie ma. Katar wymyślił Tusk.
-
lexie2010
2011/03/20 16:52:15
@Marek
A ja się nie zgadzam:) To, że wcześniej NATO dało ciała nie znaczy, że dalej powinno tak być. Patrząc na to z pominięciem całej otoczki ropa, gaz (wszyscy wiedzą, że wojna o surowce będzie się zaostrzać) sygnał nareszcie poszedł jasny. Co wg Ciebie należałoby zrobić w takiej sytuacji? Zostawić tych ludzi samym sobie? A potem oglądać czystki odbywające się na nich?
Obserwujemy ponad tym starcie dwóch bloków politycznych a nasz kraj dzięki Tuskowi określił wyraźnie kogo wspiera nic dobrego z tego nie wyniknie, nie zmienią tego rozważania jakie to NATO be.
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 16:55:47
@toto.1
Nic nie dzieje się przypadkiem na tym najpiękniejszym ze światów.
Mam wątpliwości co do motywacji Turcji. Oni chyba najbardziej trwają w rozkroku. W UE nie chcą ich m.in. za przyczyną Niemiec.
-
toto.1
2011/03/20 16:57:53
@marek.29
Tusk to najemnik. Widocznie wysłać nic nie może ;P
Tu jest adekwatny komentarz: www.youtube.com/watch?v=qMxX-QOV9tI

Seems like everybody's got a price,
I wonder how they sleep at night.
When the sale comes first,
And the truth comes second,
Just stop, for a minute and
Smile

Czyli: Bawmy się dobrze, póki jeszcze jest za co ;P

Wanna make the world dance,
Forget about the Price Tag.
-
toto.1
2011/03/20 17:00:16
@prawdziwy.starypiernik
A może pogdybamy? Kto będzie po Syrii, skoro Turcja w obecnym kształcie wydaje się Unii taka niestrawna? To wszystko wygląda na znacznie większe przemeblowanie niż tylko Płn. Afryka.
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 17:03:36
@lexie2010
Uważam, ze postawa Tuska ma przyczynę znacznie bardziej prozaiczną.
Nas po prostu nie stać na wielkopańskie gesty. Nie jesteśmy mocarstwem i trzeba to sobie uświadomić. Udział w misji w Libii to są dodatkowe koszty, które odbiją się na kondycji armii. Jeśli jest interwencja pod egidą ONZ, to ONZ to finansuje, a wtedy rzecz odbywa się na innych zasadach. I nie ma to nic wspólnego z NATO.
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 17:06:21
@toto.1
Tam już nie wiele zostało. Jordania?
-
toto.1
2011/03/20 17:07:19
@prawdziwy.starypiernik
To jest misja ONZ. NATO jeszcze nie podjęło decyzji. Tusk odmawia polskich wojsk misji ONZ.

W związku z interwencją zbrojną koalicji państw zachodnich w Libii w Brukseli spotykają się ambasadorowie państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego. To już ich trzecia narada w ostatnich dniach. Dyplomaci w kwaterze głównej powiedzieli Polskiemu Radiu, że na tym spotkaniu może zapaść decyzja, czy NATO jako całość zaangażuje się w operację.
Od rozpoczęcia interwencji zbrojnej mijają 24 godziny, a do tej pory wciąż nie jest jasne stanowisko Sojuszu i nie wiadomo, czy NATO będzie koordynowało akcję w kolejnych etapach. Na spotkaniu w Brukseli ambasadorowie powinni zatwierdzić plany ewentualnościowe przygotowane przez dowódców NATO-wskich dotyczące operacji wojskowej. Chodzi o ustalenie, który kraj i w jakiej formie weźmie udział w działaniach zbrojnych. Wprawdzie operację zapoczątkowała koalicja, w skład której wchodzą Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Kanada i Włochy, ale do tej grupy mają dołączyć kolejne kraje. Część już wstępnie zgłosiła swój udział - między innymi Belgia, Hiszpania, Dania, a także Norwegia. W operacji na pewno nie wezmą udział Niemcy i Turcja, które są jej przeciwne. Pozostałe państwa, jak na przykład Polska, zaoferowały chęć niesienia pomocy humanitarnej.
-
lexie2010
2011/03/20 17:11:33
Nie popieram działań zbrojnych i z ogromnym bólem patrzę na to co się tam dzieje, ale można było inaczej? Nie piszę o poparciu tych działań z radością, patrząc po forach wielu jest przeciwko, cóż moje zdanie jest takie można się nie zgodzić.

@prawdziwy.starypiernik

Nie mówię, że powinniśmy tam od razu wysyłać wojsko nikt tego od nas nie oczekuje jedyne czego oczekiwałam to poparcie działań powstańców i określenie gotowości do pomocy w razie potrzeby a usłyszałam - nie podzielamy tych emocji.
-
lexie2010
2011/03/20 17:15:58
Co więcej słowa Tuska, że polski interes nie jest zagrożony powalił mnie zupełnie jaki jest sens by uczestniczyć w sojuszach a działać tylko wtedy gdy nam dobierają się do tyłka.
-
gor-al1
2011/03/20 17:20:33
Witam Gaździnę i jej wszystkie trybiki! O matko z córką to nasza Gaździna wpadła, tylko na wizytację oczywiście, nic poza tym! żeby było jasna, nie sugeruję. Stawiam kogucika z ostatniego kłaczka i pięknie się kłaniam.
Ludzie cały urok tego bloga właśnie polega na tym, że jest tu taka różnorodność od jodłowania do ario wania. Bogactwo jest w różnorodności, a siła w ćwiczeniu się w cierpliwości. Cóż Wy chcecie uczynić orkiestrę dętą rżniętą i kopaną, która ma grać w operze? A jaki jest świat i całokształt - no właśnie taki i inny nie będzie.
Po prostu wymyślacie problemy!
Nawet zabawne, dla mnie, są takie sytuacje jak taki p. Kowal czy Bielan zachowują się jak dziewice naiwne i lecą w tanie zaloty z p. Olejnik. Śmieszny jest również propedeutyczny infantylizm zachowań niby dojrzałych wojów politycznych, którzy nie potrafią wyjść poza schemat narzuconego wzorca. Dowodzą ochoczo jak dzieci w przedszkolu kto komu pierwszy pokazał języki, kto zaczął. Kto pierwszy był naczelnym dysortografem Polski.To cały urok tych polskich jelit dotkniętych głupawką narodową. Będąc zwykłym człowiekiem widzę problemy inaczej.
-
toto.1
2011/03/20 17:21:18
@lexie2010
Jeżeli to jest konsekwentna polityka, zapoczątkowana odpowiedzią Sikorskiego na zarzuty Clinton, to nie ma o czym dyskutować. My nie zgadzamy się tu, wy tam, a potem jakieś ustępstwa. Nauczony jednak doświadczeniem ostatnich lat, mam nieodparte wrażenie, że to znów PR-owe kolebanie się od ściany do ściany ze szkodą dla interesów Polski. Trzeba coś z tym zrobić, bo stracimy zupełnie znaczenie i padniemy łupem świńskiego zaborczego duetu (a może nawet tria), które nas medialnie zewsząd osacza.
-
gor-al1
2011/03/20 17:23:58
dziury nie ma o w niej znikła forsa na okup dla Mojsie, Any i Lizy no i Srulka!
-
prawdziwy.starypiernik
2011/03/20 17:41:09
@toto.1
O tym właśnie mówiłem. To jest akcja ONZ.
Jakie były motywy, to odrębna sprawa. Nie zmienia to faktu, że my musimy działać na miarę naszych możliwości, a nie ambicji. Zresztą czyich? Naszych jako państwa, czy naszych przywódców?
-
marek.29
2011/03/20 17:47:28
Lexie. Ja nie mowie, że NATO jest be. Tylko mowie, że żyjemy w czasach w których barylka ropy w Amsterdamie droższa jest od człowieka w buszu. NATO wysyła myśliwce, ale za myśliwcami leci juz ta cała retoryka. Cały ten humanizm dla mas. Ja w takie słowka nie wierze, ot co. Ale ta twarda i realistyczna polityka ( polityka surowcowa) powinna byc także udziałem Polaków. I naszych polityków. Bo jak nie, to będziemy jak ci Tutsi. Ludem do skolonizowania. Politycy musza używac fałszywej retoryki, ale mu już nie...

Dlatego bardzo bym chciał aby w Polsce było więcej gazu łupkowego. Więcej F-16. Tańszy gaz z Rosji. I ropy jak barszczu. I rządzili naszym krajem politycy którzy pięknie kłamią.
Ale aby to był ten rodzaj kłamstwa który nam służy. I tak to robią politycy na zachodzie którzy bronią jak lwy swoich krajów. Bo polityka to walka. Walczymy o wszystko. O kobiety i o wczasy w Egipcie. Nawet o gaz do zapalniczki. Ta myśl - to mój wkład w nocne rozmowy o liberalizmie. A Platforma stworzyła teorie kłamstwa ogłupiajacego. Te ich wszystkie gadki o miłosci i o słodkiej polityce i jakies galaretowatej koenzystencji to jeden fałsz. I to fałsz, ze tak powiem bez przyszłosci....
-
lexie2010
2011/03/20 17:57:30
@Marek
Ten fałsz też wyczuwam i powiem Ci doskonale rozumiem Twoją argumentacje, ale chciałabym wyjść poza pragnienie gazu i wczasów. Uważam, człowiek, jego dążenie do wolności i naturalna potrzeba sprawiedliwości to wartość, którą warto wspierać.
Na ulicach miast Libijskich ludzie chcą wolnych wyborów rozliczenia skorumpowanych urzędników, konstytucji nikt tak jak Polacy nie jest zobowiązany do zrozumienia tego zrywu. Szkoda, że wszystko sprowadzamy do ropy. Jaki będzie skutek? U nas też nie osiągnęliśmy sukcesu po naszym zrywie, ale czy nie przyłożyliśmy do tego ręki? Wystarczy przypomnieć dwa sezony Kwaśniewskiego więc jaka szansę mieliśmy zrobić to lepiej wciąż tęskniąc za komuną i pozwalając by rządzili nami ludzie przeciwko którym się zbuntowaliśmy. Życzę Libijczykom więcej rozumu.
A jeżeli ktoś chce sobie ugrać coś na tym zrywie i naszej naiwności cóż wiele razy już czułam zawód.


-
marek.29
2011/03/20 18:07:51
POCHWAŁA KŁAMSTWA.

Myslę, ze prawdziwy polityk ( mysle, ze takim jest J. Kaczynski) powiedziałby, ze takze jest oburzony zagladą ludnosci cywilnej w Libii. Kadafi mieszka w namiocie i jest wariat. A także wysłałby natychmiast kilka F-16 na Sycylię. Bo Libia ma chyba gaz ziemny. I rope. I chyba w Libii nie ma żadnej infrastruktury turystycznej. A wiec mozna tam zarobic i odpoczac.

No i Polska ma przejac przewodnictwo w Europie, a my co? Wyslemy dwoch lekarzy i te pielegniarki ( z sejmu) na granice Egipt - Libia w misji humanitarnej. I to wszystko na co
nas stac? I ten kraj ma przewodzic w Europie. Chyba tylko w rautach i telewizyjnych transmisjach jak to Tusk pije wodę mineralna z Merkel na jakims szczycie.

No i ci nasi miejscowi Tutsi którzy głosowali na PO. Oni chcą wsi spokojnej z ciepła woda w kranie. I to im ten galaretkowy Tusk daje. Nic wiecej.

Jezeli Wam sprawiłem bul tym swoim realizmem to przepraszam.
Powrót do góry Go down
http://simulacrum.forumotion.eu
Sponsored content





blog @Kataryny Empty
PisanieTemat: Re: blog @Kataryny   blog @Kataryny Empty

Powrót do góry Go down
 
blog @Kataryny
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» blog @Kataryny_c.d.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Global Village :: Polityka :: Archiwum-
Skocz do: